forex trading logo

LogowanieLicznik odwiedzin

Dzisiaj5
Wczoraj9
W tygodniu109
W miesiącu501
Łącznie od 01.01.2011236023

(C) Fliesenstadt
Aktualności
Żeglarski piknik klubowy
Wpisany przez Janusz Krzywiecki   
poniedziałek, 22 grudnia 2014 08:23

Na przystani żeglarskiej KTW ,,Szekla”  26. 07. 2014r.odbył się klubowy

piknik żeglarski. Mimo  sezonu urlopowego frekwencja dopisała, humory i atmosfera oczywiście żeglarska ,tylko pogoda jakaś dziwna ,,brakło wiatru”. Z żeglarskiej imprezy uczestnicy przeszli na motorowodną. Z ratunkiem przyszła klubowa ,,sekcja motorowodniaków” z najbardziej kultową jednostką pływającą na zalewie w Stradomi -,, ścigacz MW ( spokojnie ,,napęd elektryczny” ) dowodzona przez bosmana Staszka z niezawodną załogą w osobie Edka. Dzięki ekipie ścigacza chętni żeglarze mogli  zakosztować trochę innych doznań wodniackich. Takie spotkania zawsze są bardzo twórcze, oprócz wspomnień z zaliczonych rejsów morskich i śródlądowych. Można zaplanować kolejne, wymienić się informacjami na temat nieznanych dotąd akwenów. Jedni wracali do rejsu  morskiego na Rugię i Bornholm, inni przypominali rejs mazurski, a jeszcze inni musieli tłumaczyć się z podróży do Japonii, a kolejni z rejsu po wodach Chorwacji.

Trzeba podkreślić, że klimat na takich spotkaniach żeglarskich zawsze jest niezwykły.

 
Rejs – BORNHOLM - 2014
Wpisany przez Janusz Krzywiecki   
poniedziałek, 22 grudnia 2014 08:15

Rejs – BORNHOLM - 2014

W dniu 11.05.2014 nowo powołana sekcja żeglarstwa morskiego

,,Skazani na żagle ” Klubu Turystyki Wodnej ,,SZEKLA” na jachcie  S/y MIRACLE.

Dowodzonym przez kpt .Michała Łukaszewicza, po odprawie i  podziale na wachty o godz. 12:00 oddała cumy w porcie Świnoujście kierując się na Rugię(niemiecką wyspę) pierwszym portem do ,którego załoga S/y MIRACLE dotarła w godzinach nocnych po pięknej i spokojnej żegludze był Sassnitz .Po kilku godzinach snu i śniadaniu, atak na ,, Ubota”(muzeum łodzi podwodnej). Następnie kurs na Bornholm. Po wyczerpującej żegludze ,,w bardzo ciekawych warunkach”-nagroda, wyspa wita wschodem słońca i poranną bryzą. Port do którego jacht z załogą Szekli  cumuje to Hammerhavn, północny cypel wyspy.

Szybki klar na pokładzie i żeglarze ruszają na pieszą wyprawę w ruiny średniowiecznego zamczyska Hammershus .Kolejnym  portem na trasie rejsu jest Allinge, według Huberta( ,,port u Alinki”). A więc w porcie u Alinki,  J80 – 14,16m długości -  Miracle cumuje samotnie na noc, a noc wcale nie jest lekka. W spokojnym duńskim porcie tzw. Nocne Polaków rozmowy. Rano po śniadaniu oddanie cum i kurs na kolejne duńskie wyspy  Christianso i Frederikso . Wielu napisało o tych wyspach chyba już wszystko, więc to po prostu trzeba zobaczyć ,,miejsce gdzie czas się zatrzymał”. Po wnikliwym zwiedzeniu wysp ,kurs na port Bornholmu Gudhjem. W tym przyjemnym miasteczku portowym załoga Miracle szturmuje niestety bezskutecznie samoobsługowy bar rybny– bar zamknięty. Port Gudhjem daje schronienie naszym żeglarzom na noc. Rano kolejny desant na bar rybny, tym razem sukces . Najbardziej trafnym określeniem tego zjawiska, które tam ma miejsce  jest  -  ,,wielkie smaczne żarcie” po wizycie w sklepach z pamiątkami czas na powrót. Żegluga do Polski odbywa się  przy dobrych warunkach pogodowych, dzięki temu S/y Miracle z załogą Szekli na pokładzie płynie na pełnych żaglach. O godz. 5:30  17.05.2014r  wejście do portu w Świnoujściu.

Kapitan Michał po rozdaniu opinii z rejsu,  powiedział kilka miłych zdań pod adresem załogi , to było ostatnie :,,Miałem przyjemność płynąć z bardzo zgraną i załapaną załogą i potrafiliście się ze sobą super dogadywać”. Jeśli mówił to o nas, to tylko jedno do głowy mi przychodzi - ,,bo to dobrzy żeglarze są”.  Jako współorganizator i uczestnik tego rejsu chcę podziękować wszystkim uczestnikom za doborowe towarzystwo, wzajemną pomoc, pozytywną wesołą atmosferę ,wspólne granie, śpiewanie oraz niezwykłą przygodę.

Do zobaczenia na kolejnym bałtyckim rejsie Kopenhaga 2015

Komandor KTW ,,SZEKLA”

Janusz Krzywiecki

 
Dni otwarte Klubu Turystyki Wodnej "SZEKLA"
Wpisany przez Grzegorz_Dembny   
sobota, 12 lipca 2014 06:22

W dniu 13.07.2014 r. w przystani Klubu Turystyki Wodnej "SZEKLA" nad zalewem w Stradomi Wierzchniej odbędą się dni otwarte. Zapraszamy wszytkich chcących nauczyć się teorii żeglarstwa, technik żeglowania na jachtach klasy Omega, Optymist. Oraz popływać pod okiem doświadczonych żeglarzy naszego klubu. Zapraszam :)

 
Rozpoczęcie sezonu 2014 r.
Wpisany przez Grzegorz_Dembny   
wtorek, 17 czerwca 2014 08:33

Zarząd Klubu Turystyki Wodnej ma zaszczyt poinformować, że w dniu 15.06.2014 r. nad zalewem Mietkowskim w miejscowości Bożygniew miała miejsce impreza otwarcia sezonu żeglarskiego 2014r. W programie imprezy było szkolenie dzieci i młodzieży na jachtach regatowych klasy OMEGA, ognisko i skromny poczęstunek. Galeria z imprezy w dziale galeria.

 
Wielkanoc
Wpisany przez Grzegorz_Dembny   
piątek, 18 kwietnia 2014 09:32

Zdrowych, spokojnych świąt Wielkanocnych,
pełnych nadziei oraz miłości,
Pogodnego nastroju,
oraz najwspanialszych rodzinnych spotkań,
wśród rodziny i najbliższych przyjaciół
życzy Zarząd Klubu Turystyki Wodnej SZEKLA.


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 7 z 13


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla video tutorials hosting Valid XHTML and CSS.