forex trading logo

LogowanieLicznik odwiedzin

Dzisiaj136
Wczoraj180
W tygodniu136
W miesiącu1083
Łącznie od 01.01.2011190196

(C) Fliesenstadt
Aktualności
Rejs szkoleniowy Bałtyk 2015
Wpisany przez Janusz Krzywiecki   
czwartek, 24 grudnia 2015 08:08

 

W dniach 23-30 maja sekcja żeglarstwa morskiego ,,Skazani na żagle” klubu ,,Szekla” Syców oraz członkowie klubu ,, Ster” Bierutów odbyli wspólnie morski rejs szkoleniowy odwiedzając porty w Polsce, Niemczech, Szwecji i Danii na kultowym jachcie S/y Tobias o brązowych żaglach, dowodzonym przez fantastycznego kapitana Marka Kopydłowskiego.

Celem wyprawy była Kopenhaga, niestety to nie zostało osiągnięte ze względu na pogodę. Natomiast drugim celem było konkretne morskie, żeglarskie szkolenie i to zostało zrealizowane w 100-tu procentach. Żegluga w warunkach 6-7 B na jachcie, który przystosowany jest do pływania w ciężkich warunkach pogodowych. Sporo pracy na mapach tradycyjnych, nawigacja z wykorzystaniem współczesnej elektroniki, konkretna robota przy żaglach oraz przygotowywanie posiłków w różnych warunkach. Teoria i praktyka żeglarska wykładana równolegle i dopieszczona przez kapitana Marka to naprawdę przygoda dla załogi bardzo cenna i pozostająca na całe życie.

Warto dodać, że kapitan Marek Kopydłowski to niezwykły ,,Człowiek Morza”. Bardzo skuteczny w swoich działaniach oraz niezwykle pozytywna dusza. Żegluga pod jego wodzą to ogromna przyjemność, zaszczyt i bezpieczeństwo. Skutecznie potrafi wymykać się sztormom, o czym załoga mogła przekonać się w czasie powrotu do Polski.

A jeśli chodzi o załogę, to pływanie w tak doborowym towarzystwie jest wielka przyjemnością i fantastyczną przygodą, nawet jeśli, niektórzy chrapią jak jeleń na rykowisku, a inni piją herbatę tylko ze szczurem. A najzabawniejsze po takich wyprawach jest to, że tych wszystkich akcentów zaczyna brakować na lądzie. Czas zatem planować następną wyprawę; ,,kurs-szwedzkie szkiery”

Uczestnicy rejsu: kapitan-Marek Kopydłowski, Marek Betka, Tomek Betka, Robert Bogaty, Andrzej Sawicki, Adrian Trojański, Grzegorz Dembny, Janusz Krzywiecki.


Z żeglarskim pozdrowieniem

komandor Janusz Krzywiecki
 
Regaty 2015 r
Wpisany przez Grzegorz_Dembny   
czwartek, 24 grudnia 2015 07:43

W dniu 16.05.2015r. u naszych przyjaciół odbyły się Regaty im. J. Malinowskiego z okazji otwarcia sezonu żeglarskiego. Z radością informujemy, że nasza załoga Klubu KTW ,,Szekla” w składzie Grzegorz Dembny, Adrian Trojański i Janusz Krzywiecki, po zaciętych wyścigach w klasie omega wywalczyła I miejsce. Warto wspomnieć, że pogoda dopisała, a same zawody były zorganizowane perfekcyjnie.


 
Życzenia Świąteczne
Wpisany przez Grzegorz_Dembny   
czwartek, 02 kwietnia 2015 09:21

Wszystkim Członkom Klubu KTW "SZEKLA", Żeglarzom, Przyjaciołom oraz sympatykom żeglarstwa

pełnych radości rodzinnych Świąt Wielkanocnych i mokrego Dyngusa Życzy Komandor oraz zarząd

Klubu Turystyki Wodnej "SZEKLA".


 
Życzenia Świąteczne
Wpisany przez Janusz Krzywiecki   
wtorek, 23 grudnia 2014 08:15

 

Rodzinnego ciepła i wielkiej radości,

Pod żywą choinką  zaś dużo prezentów,

A w Waszych pięknych duszach wiele  sentymentów.

Świąt  dających radość i odpoczynek,

A w Nowym Roku, aby przystań ,,SZEKLI” piachem nie została zasypana

Przez  jakiegoś  Bałwana.

Aby  powstała  nowa  magazynowa altana,

Żeby piękny nowy  pomost  wylądował na  wodzie

A  każdy z Was nie dawał się  przemijającej urodzie.

Ilość  i  jakość rejsów  w 2015 roku

Przeszła  Wasze oczekiwania,

A w  Sylwestra  żeby każdy żeglarz

Jadł, pił i się bawił do samiuśkiego rana.

Wszystkim  Członkom  Klubu i Ich  Rodzinom

Życzenia składa

Komandor  wraz  z  Zarządem

 
I Etap Spływu Kajakowego ,,Poznaj Dolinę Baryczy z Szeklą” Jesień – 2014
Wpisany przez Janusz Krzywiecki   
poniedziałek, 22 grudnia 2014 08:36

W niedzielę 28 września odbył się I etap spływu kajakowego

,,Poznaj Dolinę Baryczy z Szeklą”. Cały spływ zaplanowany został na 4 etapy,

Kolejne 3  odbędą się w latach 2015-2016 wiosna – jesień.

Organizatorem tej wodniackiej imprezy jest Zarząd  Klubu Turystyki Wodnej ,,Szekla” w Sycowie. Powód dla którego wybrano właśnie rzekę Barycz jest bardzo oczywisty. Odległość ze Sycowa do Milicza wystarczająco uprawnia do użycia hasła ,, Cudze chwalicie, Swego nie znacie”. Bogactwo przyrody w Dolinie Baryczy, o którym rozpisują się przewodniki turystyczne nie jest przesadą - to są fakty. Uczestnicy spływu, będąc gośćmi w tej niezwykłej krainie mogli się o tym doskonale przekonać.

Grupa 20 osobowa członków i sympatyków ,, Szekli” po odprawie przeprowadzonej przez ratownika WOPR i komandora klubu wyruszyła z Milicza ok. godz. 10:30.Przez pierwszą godzinę cała grupa płynęła dosyć leniwie a to z prostej przyczyny. Piękna pogoda, słoneczko, rześki, lekki wiaterek, piękne krajobrazy, szerokie koryto rzeki, spokojny nurt, wysoki ,ale bezpieczny stan wody, fantastyczne humory, jednym słowem ,,laba”. Po godzinnym relaksie, grupa podkręciła tempo, chcąc zrealizować plan trasy.

Dotarcie do tamy w Sułowie zajęło kajakarzom ok. 2,5 godz. Tam przerwa ok. 15 min., przeniesienie kajaków na rzekę Młynówkę. Po 20 min. kolejna przeszkoda - mała tama. Sprawne przeciągnięcie kajaków i dalej na szlak. Po przepłynięciu spokojnego odcinka na Baryczy, Młynówka zaskoczyła uczestników spływu swoją dzikością. Leniwie płynąca, wąskim korytem z brzegami porośniętymi bujną roślinnością, sprawnie wodziła po swoich zakrętach kajakami. Niosła je przez kłody drzew, które w nurcie rzeki znalazły się na wskutek pracowitości miejscowej ekipy budowlanej ,, Bóbr & Spółka Zoo”. Do tego  zimorodek – niebieski ptaszek przelatujący z gałęzi na gałąź, który koniecznie chciał wyręczyć Grzegorza z funkcji pilota spływu. To wszystko sprawiło, że Młynówka na swoim szlaku  ok. 3 godz. ukazała grupie kajakarzy z Szekli bajkową krainę zapewniając fantastyczny klimat i bardzo pozytywną energię.

I etap spływu został zakończony przed Rudą Sułowską, a dokończenie imprezy i podsumowanie sezonu żeglarsko – kajakarskiego odbyło się przy ognisku z kiełbaskami w wigwamie u pana Waldka, który umożliwił rozegranie  meczu piłki nożnej, co było przysłowiową kropką nad i.

Kończąc tę krótką relację z naszej imprezy, dziękuję

załodze klubu za pomoc w przeprowadzeniu spływu: Grzegorzowi Dembnemu, Andrzejowi Sawickiemu, Maciejowi Rusinkowi. Szczególne podziękowania dla Leszka Żubra ratownika WOPR, który swoją uczynnością i zaangażowaniem w swoją pracę  dał odczuć, że współpracowaliśmy z profesjonalistą oraz dla Ryszarda Kluby za sprawne zorganizowanie dostawy i odbioru sprzętu. A wszystkim uczestnikom imprezy oprócz podziękowań za fantastyczne towarzystwo gratuluję, że  zaliczyli I etap  spływu w Dolinie Baryczy bezpiecznie ,,cumując w swoich domach”.

Do zobaczenia na II etapie

Komandor KTW ,,SZEKLA”

Janusz Krzywiecki

 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 3 z 10


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla video tutorials hosting Valid XHTML and CSS.