forex trading logo

LogowanieLicznik odwiedzin

Dzisiaj10
Wczoraj24
W tygodniu34
W miesiącu461
Łącznie od 01.01.2011236961

(C) Fliesenstadt
Otwarcie sezonu żeglarskiego 2016
Wpisany przez Grzegorz_Dembny   
wtorek, 21 czerwca 2016 05:59

Otwarcie sezonu żeglarskiego 2016.


W sobotę 25.06.2016r w Klubie Turystyki Wodnej ,,Szekla’’ na przystani nad zalewem w Stradomi Wierzchniej odbyło się otwarcie sezonu żeglarskiego. Po uroczystym wciągnięciu na maszt proporca klubowego, zaproszonych gości oraz wszystkich zgromadzonych sympatyków żeglarstwa powitał komandor klubu ,,Szekla’’ Janusz Krzywiecki, który na ręce Przewodniczącego Rady Miasta Syców Bolesława Moniuszko złożył podziękowania dla Urzędu Miasta i Gminy Syców za wspieranie działalności Klubu ,,Szekla”. Specjalne podziękowania otrzymał również Dyrektor MOSiR Syców Adam Hrehorowicz za wspieranie żeglarstwa , sportów wodnych oraz Klubu Szekla’’. Dla organizacji ,,Kiwanis” Syców, podziękowania za sfinansowanie pucharów i nagród w klasie Optymist , odebrał Prezydent tego klubu Jarosław Przybysz.

W dalszej części uroczystości Przewodniczący Rady Miasta Bolesław Moniuszko wraz z Komandorem KTW ,,Szekla’’ Januszem Krzywieckim uhonorowali najbardziej zasłużonych członków za wkład, pracę i serce jakie włożyli w budowę i rozwój sycowskiego klubu żeglarskiego. Osoby, którym wręczono książki o tematyce żeglarskiej z dedykacją komandora klubu, to członkowie zarządu: Grzegorz Dembny, Edward Kułot, Adrian Trojański oraz członkowie klubu Tomasz Ptak i Stanisław Babło. Następnie rozpoczęły się regaty o ,,Złotą Szeklę.” Pogoda żeglarzom sprzyjała. Wiało i grzało jak na zamówienie. Rywalizacja była bardzo wyrównana, poziom umiejętności i wyrafinowanej techniki wśród załóg , szczególnie u sterników stał na bardzo wysokim poziomie. Zmęczenie przypływających załóg do kei z poszczególnych wyścigów, było różne. Miejsca jakie załogi wywalczyły także były różne, natomiast jedno co z pewnością łączyło wszystkich regatowców to niesamowity uśmiech jaki gościł na ich twarzach, kiedy wysiadali ze swoich łodzi na ląd i oto chodzi w tym niesamowitym sporcie .


,, Być częścią, dwóch żywiołów wiatru i wody’’ to dla każdego żeglarza niezwykle pozytywne doznanie.

 

Radość z ukończonych wyścigów to oczywiście jedno , ale niestety ktoś musiał przegrać a ktoś wygrać. ,, Złotą Szeklę”. W klasie Optymist, czyli wśród najmłodszych, w klubowych rozgrywkach w pięknym stylu i przy bardzo dobrej współpracy z wiatrem, wywalczył Mikołaj Dembny przed Nel Dembną i Karoliną Krzywiecką. Wszyscy fantastycznie dawali sobie radę z nadchodzącymi szkwałami i nagłą zmianą kierunku wiatru.

Natomiast w klasie Omega zwycięzcami ,,Złotej Szekli’’ została załoga z ,,KŻ’’ Nysa w składzie: sternik-Sylwester Lach, Weronika Ptak , Robert Matyjaszczyk. Drugie miejsce zajęła załoga ,,Korsarz’’ Michalice w składzie: sternik- Piotr Paczkowski, Marcin Cichecki, Arkadiusz Łubocki. Trzecie miejsca zajęły dwie załogi z taką samą ilością punktów ,,Szekla’’ Syców: sternik- Grzegorz Dembny, Agnieszka Popiołek , Adrian Trojański oraz załoga mieszana ,,Szekla’’- ,,Kiwanis’’ Syców: sternik – Janusz Krzywiecki , Jarosław Przybysz , Edward Kułot. Czwarte ,,Orion’’ Ostrzeszów: sternik –Leszek Siwek, Nina Ostrowska, Marek Kozioł, a piąte ,,Niezrzeszeni’’ Wrocław: sternik- Piotr Chłądzyński , Michał Gułowski, Krzysztof Sobutski. Na zakończenie regat przewodniczący komisji sędziowskiej , honorowy komandor klubu ,,Szekla” Jerzy Jarmołkowicz wraz z obecnym komandorem Januszem Krzywieckim gratulowali wszystkim uczestnikom regat szczęśliwego ukończenia wyścigów i wręczyli zasłużone trofea. Warto podkreślić, że otwarcie sezonu w każdym klubie żeglarskim to szczególne święto, a jeżeli dochodzi jeszcze tak zdrowo nakręcona rywalizacja sportowa oraz tak doborowe towarzystwo jakie znalazło się w tę czerwcową sobotę na przystani ,,Szekli” i oczywiście zamówiona pogoda, to sycowscy żeglarze mogą powiedzieć, że był to bardzo udany żeglarski dzień. Komandor klubu ,,Szekla” wraz z Zarządem serdecznie dziękują wszystkim obecnym za wspólnie spędzony czas, kolegom z sekcji ratownictwa wodnego OSP Bralin oraz Witkowi Ostrowskiemu za wsparcie w zabezpieczeniu regat, a cudownym małżonkom żeglarzy klubu ,,Szekla ‘’ za pomoc w przygotowaniu imprezy i za pyszności jakie przygotowały na tę uroczystość.

Relacja Zarządu KTW ,,Szekla”

 

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla video tutorials hosting Valid XHTML and CSS.