forex trading logo

LogowanieLicznik odwiedzin

Dzisiaj11
Wczoraj24
W tygodniu35
W miesiącu462
Łącznie od 01.01.2011236962

(C) Fliesenstadt
,,Szekla na Prośnie” Jesień 2015
Wpisany przez Grzegorz_Dembny   
czwartek, 24 grudnia 2015 08:52

,,Szekla na Prośnie” Jesień 2015


W dniu 04.10.2015r. odbył się kolejny spływ kajakowy zorganizowany przez KTW ,,Szekla”. Tym razem na rzece Prośnie. Oczywiście planowano spływ na rzece Barycz, ale w Baryczy brakło wody. Natomiast mimo suszy jaka dokuczała w tym roku Prosna nie poddała się. Jest ona oczywiście rzeką bardziej wymagającą, płynącą szybciej szerszym korytem niż Barycz. Mimo niskiego poziomu wody rzeka płynęła wartko, niosąc kajaki po licznych zakrętach i przeszkodach, ale na tyle łatwych do pokonania, że nie zniechęciło to uczestników spływu, tylko urozmaiciło im przygodę z Prosną.


Grupa (24-osobowa w tym 8-dzieci w wieku od 4-14 lat) pokonała dość sprawnie odcinek Wielowieś-Sławin. Nie licząc paskudnego owada, który ukąsił jednego z najmłodszych wodniaków, ale dzięki szybkiej akcji typu wapno-maść przeprowadzonej przez naszych gospodarzy (właścicieli kajaków) Państwa Ławrynowiczów skończyło się na małym zaczerwienieniu.


Organizator spływu dziękuje załodze ,,Szekli” i ratownikom za czuwanie nad bezpieczeństwem całej grupy oraz za sprawne działanie podczas usuwania drobnych przeszkód. Wszystkim uczestnikom dziękuję za stworzenie fantastycznej atmosfery i gratuluję ukończenia spływu, w szczególności najmłodszym naszym wodniakom.


Ogromne podziękowania należą się również Państwu Ławrynowiczom, właścicielom wypożyczalni kajaków za profesjonalną obsługę i niezwykłą gościnę oraz możliwość skorzystania z pięknie urządzonej wiaty biesiadnej ianeksu sanitarno-kuchennego, oczywiście nie odpłatnie.

 

Do zobaczenia w przyszłym roku,

Komandor Janusz Krzywiecki

 


 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla video tutorials hosting Valid XHTML and CSS.