forex trading logo

LogowanieLicznik odwiedzin

Dzisiaj11
Wczoraj24
W tygodniu35
W miesiącu462
Łącznie od 01.01.2011236962

(C) Fliesenstadt
Rejs szkoleniowy Bałtyk 2015
Wpisany przez Janusz Krzywiecki   
czwartek, 24 grudnia 2015 08:08

 

W dniach 23-30 maja sekcja żeglarstwa morskiego ,,Skazani na żagle” klubu ,,Szekla” Syców oraz członkowie klubu ,, Ster” Bierutów odbyli wspólnie morski rejs szkoleniowy odwiedzając porty w Polsce, Niemczech, Szwecji i Danii na kultowym jachcie S/y Tobias o brązowych żaglach, dowodzonym przez fantastycznego kapitana Marka Kopydłowskiego.

Celem wyprawy była Kopenhaga, niestety to nie zostało osiągnięte ze względu na pogodę. Natomiast drugim celem było konkretne morskie, żeglarskie szkolenie i to zostało zrealizowane w 100-tu procentach. Żegluga w warunkach 6-7 B na jachcie, który przystosowany jest do pływania w ciężkich warunkach pogodowych. Sporo pracy na mapach tradycyjnych, nawigacja z wykorzystaniem współczesnej elektroniki, konkretna robota przy żaglach oraz przygotowywanie posiłków w różnych warunkach. Teoria i praktyka żeglarska wykładana równolegle i dopieszczona przez kapitana Marka to naprawdę przygoda dla załogi bardzo cenna i pozostająca na całe życie.

Warto dodać, że kapitan Marek Kopydłowski to niezwykły ,,Człowiek Morza”. Bardzo skuteczny w swoich działaniach oraz niezwykle pozytywna dusza. Żegluga pod jego wodzą to ogromna przyjemność, zaszczyt i bezpieczeństwo. Skutecznie potrafi wymykać się sztormom, o czym załoga mogła przekonać się w czasie powrotu do Polski.

A jeśli chodzi o załogę, to pływanie w tak doborowym towarzystwie jest wielka przyjemnością i fantastyczną przygodą, nawet jeśli, niektórzy chrapią jak jeleń na rykowisku, a inni piją herbatę tylko ze szczurem. A najzabawniejsze po takich wyprawach jest to, że tych wszystkich akcentów zaczyna brakować na lądzie. Czas zatem planować następną wyprawę; ,,kurs-szwedzkie szkiery”

Uczestnicy rejsu: kapitan-Marek Kopydłowski, Marek Betka, Tomek Betka, Robert Bogaty, Andrzej Sawicki, Adrian Trojański, Grzegorz Dembny, Janusz Krzywiecki.


Z żeglarskim pozdrowieniem

komandor Janusz Krzywiecki
 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla video tutorials hosting Valid XHTML and CSS.