forex trading logo

LogowanieLicznik odwiedzin

Dzisiaj11
Wczoraj24
W tygodniu35
W miesiącu462
Łącznie od 01.01.2011236962

(C) Fliesenstadt
I Etap Spływu Kajakowego ,,Poznaj Dolinę Baryczy z Szeklą” Jesień – 2014
Wpisany przez Janusz Krzywiecki   
poniedziałek, 22 grudnia 2014 08:36

W niedzielę 28 września odbył się I etap spływu kajakowego

,,Poznaj Dolinę Baryczy z Szeklą”. Cały spływ zaplanowany został na 4 etapy,

Kolejne 3  odbędą się w latach 2015-2016 wiosna – jesień.

Organizatorem tej wodniackiej imprezy jest Zarząd  Klubu Turystyki Wodnej ,,Szekla” w Sycowie. Powód dla którego wybrano właśnie rzekę Barycz jest bardzo oczywisty. Odległość ze Sycowa do Milicza wystarczająco uprawnia do użycia hasła ,, Cudze chwalicie, Swego nie znacie”. Bogactwo przyrody w Dolinie Baryczy, o którym rozpisują się przewodniki turystyczne nie jest przesadą - to są fakty. Uczestnicy spływu, będąc gośćmi w tej niezwykłej krainie mogli się o tym doskonale przekonać.

Grupa 20 osobowa członków i sympatyków ,, Szekli” po odprawie przeprowadzonej przez ratownika WOPR i komandora klubu wyruszyła z Milicza ok. godz. 10:30.Przez pierwszą godzinę cała grupa płynęła dosyć leniwie a to z prostej przyczyny. Piękna pogoda, słoneczko, rześki, lekki wiaterek, piękne krajobrazy, szerokie koryto rzeki, spokojny nurt, wysoki ,ale bezpieczny stan wody, fantastyczne humory, jednym słowem ,,laba”. Po godzinnym relaksie, grupa podkręciła tempo, chcąc zrealizować plan trasy.

Dotarcie do tamy w Sułowie zajęło kajakarzom ok. 2,5 godz. Tam przerwa ok. 15 min., przeniesienie kajaków na rzekę Młynówkę. Po 20 min. kolejna przeszkoda - mała tama. Sprawne przeciągnięcie kajaków i dalej na szlak. Po przepłynięciu spokojnego odcinka na Baryczy, Młynówka zaskoczyła uczestników spływu swoją dzikością. Leniwie płynąca, wąskim korytem z brzegami porośniętymi bujną roślinnością, sprawnie wodziła po swoich zakrętach kajakami. Niosła je przez kłody drzew, które w nurcie rzeki znalazły się na wskutek pracowitości miejscowej ekipy budowlanej ,, Bóbr & Spółka Zoo”. Do tego  zimorodek – niebieski ptaszek przelatujący z gałęzi na gałąź, który koniecznie chciał wyręczyć Grzegorza z funkcji pilota spływu. To wszystko sprawiło, że Młynówka na swoim szlaku  ok. 3 godz. ukazała grupie kajakarzy z Szekli bajkową krainę zapewniając fantastyczny klimat i bardzo pozytywną energię.

I etap spływu został zakończony przed Rudą Sułowską, a dokończenie imprezy i podsumowanie sezonu żeglarsko – kajakarskiego odbyło się przy ognisku z kiełbaskami w wigwamie u pana Waldka, który umożliwił rozegranie  meczu piłki nożnej, co było przysłowiową kropką nad i.

Kończąc tę krótką relację z naszej imprezy, dziękuję

załodze klubu za pomoc w przeprowadzeniu spływu: Grzegorzowi Dembnemu, Andrzejowi Sawickiemu, Maciejowi Rusinkowi. Szczególne podziękowania dla Leszka Żubra ratownika WOPR, który swoją uczynnością i zaangażowaniem w swoją pracę  dał odczuć, że współpracowaliśmy z profesjonalistą oraz dla Ryszarda Kluby za sprawne zorganizowanie dostawy i odbioru sprzętu. A wszystkim uczestnikom imprezy oprócz podziękowań za fantastyczne towarzystwo gratuluję, że  zaliczyli I etap  spływu w Dolinie Baryczy bezpiecznie ,,cumując w swoich domach”.

Do zobaczenia na II etapie

Komandor KTW ,,SZEKLA”

Janusz Krzywiecki

 


Stworzone dzięki Joomla!. Designed by: joomla video tutorials hosting Valid XHTML and CSS.